Logo
Nevíte si rady? Zavolejte.
(Po-Pá, 9-16 hod.)
0 ks
za 0 Kč
Nákupní košík je prázdný
Potřebujete poradit? Neváhejte nás kontaktovat.

Potřebujete poradit?

Letní pneu 225/30 R19 levně + výprodej

Pneumatiky rozměru 225/30 R19 jsou relativně novým vývojem a první z nich se objevily na trhu v posledních několika letech. Pneu tohoto rozměru jsou určeny především pro sportovní vozy s agresivním designem a výkonem. Tyto nízkoprofilové pneumatiky jsou obvykle určené pro tunningové vozy, které jsou upraveny pro silniční provoz a mají vysoké nároky na výkon.

Automobily s rozměrem pneu 225/30 R19

Pneumatiky rozměru 225/30 R19 jsou určeny pro některé sportovní a výkonné automobily, jako jsou například Audi TT, BMW M3 nebo Porsche 911. Může se také jednat o některé druhy tuningu, které používají tento rozměr pneumatik.

Výhody rozměru 225/30 R19

Několik faktů o rozměru pneumatiky 225/30 R19:

  • Šířka pneumatiky 225 mm poskytuje dobrý grip na suchých silnicích a umožňuje rychlé zrychlení a brzdění.
  • Aspektový poměr 30 znamená, že bočnice pneumatiky jsou nízké a tvoří menší výšku pneumatiky, což může zlepšit stabilitu a manévrovací schopnosti vozidla.
  • R19 označuje, že pneumatiky jsou určeny pro 19 palcová kola, což může vést k lepšímu ovládání na rovině a při vyšších rychlostech.
  • Pokud jsou pneumatiky použity správně a jsou kvalitní, mohou poskytnout bezpečnou a pohodlnou jízdu.

Nicméně, každý řidič by si měl být vědom konkrétních potřeb a požadavků svého vozidla a zvážit vhodnost rozměru pneumatiky pro své použití. V případě nejistoty, doporučujeme konzultovat s odborníkem.

Nevýhody rozměru 225/30 R19

Obecně mohou být nevýhodami pneumatiky s rozměrem 225/30 R19:

  • Menší průměr pneumatiky může vést k horší absorpci otřesů na nerovných silničních površích a kratší životnosti pneumatiky.
  • Při řízení na zasněženém, kluzkém nebo mokrém povrchu může být menší výška pneumatiky nevýhodou z důvodu menšího kontaktu s povrchem.
  • Vyšší riziko poškození disku pneumatiky kvůli příměru s nízkým profilem.
  • Menší výška pneumatiky může vést k nekomfortnější jízdě a většímu hluku na silnici.

Nicméně, každý rozměr pneumatiky má své vlastní výhody a nevýhody, a ty se mohou lišit v závislosti na konkrétních potřebách a preferencích řidiče.