Logo
Nevíte si rady? Zavolejte.
(Po-Pá, 9-16 hod.)
0 ks
za 0 Kč
Nákupní košík je prázdný
Potřebujete poradit? Neváhejte nás kontaktovat.
  1. Úvod
  2. Novinky
  3. Symbol a značka 3PMSF - Three Peak Mountain SnowFlake - symbol zimních pneumatik a pneumatik pro celoroční použití
24.08.2021

Symbol a značka 3PMSF - Three Peak Mountain SnowFlake - symbol zimních pneumatik a pneumatik pro celoroční použití

3PMSFStále se zvyšující provoz na silnicích se zvyšuje důraz na bezpečnost silničního provozu i v zimních podmínkách, kde situace na silnicích jsou, vzhledem k nízkým teplotám, četným jak dešťovým, tak i sněhovým srážkám, nevyzpytatelné a nebezpečné. Pro tyto případy, a pro zlepšení bezpečnosti provozu se zanesly do stanov Evropského společenství vyhlášky a nařízení, které určují vlastnosti zimních pneumatik a jejich značení. Pro stanovení takových zimních pneumatik nebo pneumatik celoročních požitelných i při zimních podmínkách, pneumatiky procházejí nezávislým testováním, které pak výrobcům umožňuje značení zimních pneumatik jednak symbolem M+S, ale nyní hlavně symbolem 3PMSF.

V některých zemích Evropské Unie je nyní zákonem stanoveno, že pneumatiky pro zimní provoz jsou pouze ty pneumatiky, které jsou označeny symbolem tří horských vrcholu se sněhovou vločkou uvnitř tzv. 3PMSF. Takové označení musí mít zimní pneumatiky a pneumatiky celoroční pokud chcete například absolvovat zimní cesty po Německu. Od 1. ledna 2018 platí v Německu nařízení, které stanoví, že veškeré pneumatiky vyrobené po tomto datu (DOT0118 a mladší)  a osazené na automobil použivaný v zimním provozu musejí mít takové značení. Takové pneumatiky musejí být osazeny minimálně na hnací nápravě a musí být označeny symbolem tří horských vrcholů se sněhovou vločkou, tzv. 3PMSF. Pneumatiky s DOT z roku 2017 a starší jsou pro zimní provoz považovány i ty s označením M+S, případně jiným zimním označením, avšak tato vyjímka končí datem 30. září 2024. Od tohoto data bude možné při zimních podmínkách v Německu možné používat pouze pneumatiky označené tímto symbolem 3PMSF.

Předpokladem však je, že i ostatní země v EU takové předpisy budou přejímat, a proto již nyní výrobci přešly na toto značení a všechny pneumatiky, které jsou určeny pro Evropský trh jsou takovým symbolem značeny. Pokud nakupujete zimní pneumatiky je tento symbol již samozřejmostí, avšak u celoročních pneumatik, a to hlavně celoroční pneumatiky na vozy SUV a nebo Off-Road automobily nemusejí být tímto symbolem značeny.

Symbol a značka 3PMSF

Pro jízdu v zimním období v České Republice však stačí prozatím označení M+S.

V našem internetovém obchodě prodáváme nové pneumatiky zimní nebo pneumatiky, které jsou označeny jako celoroční pouze se značením 3PMSF a proto můžete mít jistotu, že nekoupíte pneumatiku, se kterou nebude možné absolvovat cesty po Německu.

Seznamte se s širokou nabídkou jak zimních pneumatik, tak také stále více oblíbených celoročních pneumatik, u kterých se nabídka rozměrů a modelů jednotlivých výrobců výrazně rozšiřuje.

Líbil se článek? Sdílejte ho s přáteli